Στο Σχολείο μας γίνονται αρκετές δραστηριότητες και διαφόρων μορφών και επιπέδων.

Η Σχολική μας Μονάδα:

1.  Είναι Κέντρο Στήριξης Επιμόρφωσης συνεργαζόμενο με το Ι.Ε.Π. για την πραγματοποίηση Προγραμμάτων Επιμόρφωσης Α? και Β? Επιπέδου. Ενδεικτικά την τελευταία διετία έχουν πραγματοποιηθεί (και ορισμένα ακόμη τρέχουν) 3 (τρία) Προγράμματα Επιμόρφωσης Β? Επιπέδου κλ. ΠΕ02 και 2 (δύο) Προγράμματα Επιμόρφωσης Β? Επιπέδου ΠΕ19-20
  2.  Χρησιμοποιείται συχνά για Επιμορφώσεις από Σχολικούς Συμβούλους διαφόρων ειδικοτήτων. Ειδικότερα: Επιμόρφωση από τον Σχ. Σύμβουλο κο Στεφανίδη, ΠΕ04.01 για την Διδακτική κ.α. της Φυσικής (3 ? τρεις) και Επιμόρφωση από τον Σχ. Σύμβουλο κο Λαδιά, ΠΕ19-20 για την χρήση του Scratch στον προγραμματισμό.

Σημαντική ενημέρωση

Χρήσιμα