Για την εγγραφή στην Α' Τάξη (ΓΕΛ - ΕΠΑΛ) για το σχολικό έτος 2024-2025, ακολουθείστε τις παρακάτω οδηγίες.

Διαβάσετε τις οδηγίες εγγραφής εδώ

Ανοίξτε την πρώτη Υπεύθυνη Δήλωση  (που αφορά τον κύριο κηδεμόνα) εδώ

Ανοίξτε την δεύτερη Υπεύθυνη Δήλωση (που αφορά τον έτερο κηδεμόνα)  εδώ

Απο την Διεύθυνση

Διαβάστε εδώ το διαβιβαστικό του δελτίου τύπου του Υπουργείου Παιδείας για την εισαγωγή μαθητων στα Εκκλησιαστικά Λύκεια για το Σχολικό Έτος 2024-2025.

Διαβάστε εδώ το δελτίο τύπου του Υπουργείου Παιδείας για την Εισαγωγή μαθητών/τριών στα Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία (Νηπιαγωγεία, Δημοτικά Σχολεία, Γυμνάσια και Λύκεια) και τα Εκκλησιαστικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2024-2025.

Για όσους μαθητές ή μαθήτριες δεν έχουν μαθητικό λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο θα πρέπει να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα με διεύθυνση: https://register.sch.gr/

Ακολουθούμε τα παρακάτω βήματα:

1.Στην λέξη Εγγραφή επιλέξτε Μαθητών.

2.Στην επόμενη σελίδα επιλέξτε το πλήκτρο Ας ξεκινήσουμε.

3.Ο κηδεμόνας διαβάζει πρώτα τις οδηγίες εγγραφής.

4.Στην συνέχεια ο κηδεμόνας συμπληρώνει τα στοιχεία των αντίστοιχων πεδίων.

5.Κλικ στο πλήκτρο Επόμενο.

6.Ακολουθείτε τα βήματα εγγραφής που εμφανίζονται στην ιστοσελίδα, ώστε να ολοκληρώσετε την εγγραφή.